Rękodzieło artystyczne i ludowe | ARTYSTYCZNA PRACOWNIA STOLARSKA Julian Kacprzak

Artystyczną Pracownię Stolarską prowadzę od 15 czerwca 2020 roku, natomiast rzeźbiarstwem zajmuję się od 20 lat. Praca ta daje mi mnóstwo radości. Ponadto, stanowi moją pasję.

Do kreacji produktów artystyczno-rzemieślniczych wykorzystuję naturalne materiały, takie jak drewno lipowe, oraz przyjazne środowisku barwniki. Wyroby zabezpieczam przed uszkodzeniami mechanicznymi za pomocą ekologicznych olejów oraz wosku pszczelego.
Jestem otwarty na pomysły klientów, także te bardziej skomplikowane, stanowiące dla mnie wyzwanie, dzięki ciągłemu rozwojowi własnych umiejętności. Realizuję zarówno drobne zamówienia, wykonuję m.in. figurki dekoracyjne, tablice informacyjne, ramy obrazowe, lustrzane, jak i większe projekty, chociażby meble. Zwracam szczególną uwagę na terminowość, a także – dbam o jakość wykonywanych produktów. Należy dodać, że dzieła niejednokrotnie nawiązują do tradycji ludowych związanych z regionem, który zamieszkuję. Stąd też moje prace można spotkać m.in. w prowadzonym przez zakon sióstr sklepie z upominkami, który zaopatruję w figurki  aniołów tzw. „Faustynek”.