Noclegi na Zamku | DPT Active Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

Zamek Uniejów zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie kompleksu Termy Uniejów. Proponuje swoim Gościom apartamenty o podwyższonym standardzie oraz wygodne pokoje. W zamku znajduje się sześć apartamentów – trzy urządzone w stylu średniowiecznym i wyglądem nawiązujące do zamkowych komnat oraz trzy utrzymane w stylu eklektycznym. Dodatkowo Goście Zamku Uniejów mogą skorzystać z 15 pokoi, które wystrojem nawiązują do czasów średniowiecza.

Zamek w Uniejowie jest jedną z najlepiej zachowanych budowli obronnych na terytorium województwa łódzkiego, a ponadto jednym z nielicznych tego typu obiektów w Polsce, które użytkowano przez cały okres jego istnienia. W rezultacie czterech dużych akcji budowlanych pierwotna surowość jego formy zatarła się, jednak nadal można zauważyć tutaj elementy średniowieczne w postaci surowego, ciasnego dziedzińca i gotyckiej wieży, a we wnętrzach – nieco młodszej, ale równie klimatycznej sklepionej kolebkowo kaplicy ozdobionej freskami z przedstawieniem św. Wojciecha, Chrystusa i Matki Boskiej.

Obiekt jest zlokalizowany w  otoczeniu bujnej zieleni uniejowskiego parku, w którym rośnie 60 gatunków drzew i krzewów, wśród nich wiele egzotycznych jak cyprysik, kłęk kanadyjski czy platan. Co więcej, bliskość rzeki Warty wpływa na wyjątkowy charakter tego miejsca. Należy nadmienić, że bezsprzecznym atutem kompleksu jest bliskie sąsiedztwo ośrodka Termy Uniejów, gdzie obok wód termalnych na Gości czeka gros atrakcji i zabiegów oferowanych przez tamtejszą strefę Wellness&SPA.

ul. Zamkowa 2, Uniejów