Wieś Zgniłe Błoto pojawia się w opisach już w końcu XIV w. Zabytkowy dwór, wzniesiony w 1844 r., położony jest wśród starych dębów i kasztanowców, w otulinie zalewu w otoczeniu łąk i lasu. Na całym terenie poprowadzone są ścieżki i wyznaczone miejsca na chwile wytchnienia. Można tu znaleźć wyciszenie i inspirację płynącą nie tylko z historii tego miejsca, ale i otaczającej go natury. To idealne miejsce do organizacji szkoleń, warsztatów, spotkań firmowych czy rodzinnych. Położony zaledwie 15 km od Łodzi, w samym centrum Polski, a jednak oddalony od zgiełku miasta.

Dwór w Zgniłym Błocie to jeden z wyjątkowych zabytków klasycystycznych na ziemiach łódzkich. Zbudowany został przez Jana Lebelta według projektu jego brata Wilhelma. Murowany, parterowy na wysokich piwnicach w II połowie XIX wieku powiększony został o skrzydło oficyny. W 1932 r. majątek przejęła rodzina Leskich. Nowym właścicielom, zadłużony majątek, pomógł doprowadzić do dobrego stanu Stefan Zuchowicz, który ostatecznie ożenił się z ich córką Heleną Leską. Majątek pozostał w rękach rodziny do czasu II wojny światowej, kiedy przejęli go Niemcy, a potem Rosjanie. Po wojnie opuszczony przez wojska dworek został upaństwowiony i przejęty przez Państwowe Gospodarstwo Rybne. Przebudowano go na mieszkania dla pracowników folwarku, później pracowników PGR. W kolejnych latach nie remontowany zaczął mocno podupadać. Mimo kilku prób ratowania jego stan nadal pogarszał się, aż znalazł się w stanie dewastacji.  W 1992 r. zespół dworski został wydzierżawiony, a następnie wykupiony przez wnuka Stefana Zuchowicza. Stan budynku niestety niewiele się zmienił. Widoczne stały się liczne zawilgocenia ścian, stolarki okiennej i drzwiowej, obróbek stolarskich. Prace zabezpieczające oficyny polegały jedynie na podparciu murów grożących zawaleniem belami z drewna. Powoli obiekt przysłonięty gąszczem zarośli, zaniedbanym parkiem dworskim popadał w coraz większą ruinę i znikał z oczu.

Oferta

Sale konferencyjne.

Do dyspozycji gości dwie przestronne sale konferencyjne, po ponad 100 metrów każda, przystosowane do komfortowej pracy dla dwóch grup po 30 osób. Wyposażone są w wi-fi, rzutnik, ekran i flipchart. Do każdej z nich przylegają kameralne saloniki, gdzie po wytężonej pracy warsztatowej czy spotkaniu biznesowym można na nowo naładować baterie. Zabytkowe, odrestaurowane wnętrza dworkowe zadowolą estetyczne gusta nawet najbardziej wybrednych gości. Dodatkowym atutem sal konferencyjnych jest widok na zabytkowy dworski park, co sprzyja skupieniu i wyciszeniu.

Pobyty w naszym Zgniłym Błocie są kameralne. Dbamy o komfort naszych gości i zwierząt, dlatego nie łączymy obcych grup. Warto nadmienić, że nasze alpaki do niczego nie są przymuszane. Czas, który z Wami spędzą, również dla nich będzie przyjemnością.

Alpaki

Pierwsze alpaki zostały sprowadzone z uznanych hodowli w Nowej Zelandii i Niemiec, tak by zagwarantować jak najlepszą jakość runa, wzorcową budowę i świetną genetykę stada. Mamy ambicje prowadzić naszą hodowlę tak, by zaistniała na arenie międzynarodowej z dobrej jakości czarnymi i szarymi zwierzętami, w hodowli których chcemy się specjalizować. W związku z tym potrzebowaliśmy również nazwy w języku angielskim, która niosłaby przekaz i była łatwa do zapamiętania. Rotten Mud, to nic innego jak Zgniłe Błoto.

Dwór w Zgniłym Błocie

telefon: 603 911 230, 736 653 536

mail: kontakt@naszezgnilebloto.pl

www.naszezgnilebloto.pl