Źródła termalne – Uzdrowisko Uniejów

Uniejów jest pierwszym na terenie kraju uzdrowiskiem, które powstało ze względu na lecznicze właściwości wód termalnych. Status uzdrowiska posiada od 2012 roku. Uniejowska woda termalna jest wydobywana specjalnymi odwiertami o głębokości 2 km. Temperatura wody wynosi 68°C. Woda charakteryzuje się bogactwem składników mineralnych, siarki, fluoru, jodu, kwasu metakrzemowego oraz radonu. Kuracja solanką ma ogromne znaczenie w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń reumatoidalnych, ortopedycznych oraz nerwicowych. Z zabiegów leczniczych można skorzystać na terenie Instytutu Zdrowia Człowieka – Uzdrowiska Uniejów Park. Zabiegi oferują również Termy Uniejów i liczne obiekty na terenie miasta. Nie jest to jedyna zaleta tego zasobu – wody termalne to także doskonałe źródło ekologicznej energii dla miasta i jego mieszkańców.

 

Termy Uniejów

Termy Uniejów, położone tuż obok malowniczej rzeki Warty, to pierwszy w centrum Polski aquapark oferujący gorące kąpiele w leczniczych solankach. Kompleks składa się z licznych basenów krytych i odkrytych, a także innych atrakcji wodnych. Budynek term w całości jest ogrzewany energią geotermalną.

Przez cały rok można tu korzystać z atrakcji dostępnych na świeżym powietrzu: podgrzewanych basenów solankowych, rekreacyjnych z masażami, jacuzzi, „dzikiej rzeki” czy basenów przygotowanych dla dzieci. Na terenie term istnieje również możliwość skorzystania z bufetu wodnego. We wnętrzach znajduje się basen rekreacyjny i solankowo-uzdrowiskowy oraz tężnia. W zespole odnowy biologiczne działają kabiny saunowe takie jak: fińska gorąca, łagodna, parowa, aromatyczna, podczerwona, turecka czy śnieżna.

Termy Uniejów były wielokrotnie nagradzane w różnych konkursach m.in.: w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” magazynu „National Geographic Traveler” w 2013 r.

ul. Zamkowa 3/5, 99-210 Uniejów

telefon: +48 506 090 419

e-mail: informacja@termyuniejow.pl

https://www.termyuniejow.pl/