„Dolina Skrzatów”

Konrad Dzięcielewski jest osobą przeszkoloną, prowadzącą Punkt Sieci Lokalnej Informacji Turystycznej. Na miejscu będą dostępne przewodniki i informacje o atrakcjach turystycznych na terenie LGD „PRYM” oraz partnera projektu współpracy – Stowarzyszenia „LGD – Tygiel Doliny  Bugu”.

Rezerwat skrzacich opowieści, figur i ekspozycji, położony w dolinie Bzury. Po krainie miniaturowych domków i ich mieszkańców oprowadza Skrzatolog. Wizyta w parku odkrywa tajemnice słowiańskiej puszczy. W ofercie warsztaty, panele edukacyjne, spotkania terapeutyczne, spotkania z pasjonatami ze świata nauki i sztuki.

Zajęcia wplecione są w baśń o skrzatach ,dotyczą wszystkich elementów przyrody oraz wzajemnych powiązań między nimi. Są one prowadzone przez animatorów, którzy włożyli wiele serca w stworzenie Doliny Skrzatów, poświęcając swój czas i wiedzę. To pasjonaci, dzięki którym to miejsce jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a każde spotkanie z nimi daje mnóstwo energii. Ich celem jest: – zaciekawienie otaczającym światem i lepszym zrozumieniem miejsca w nim, – zaciekawienie historią jako sposobem na poznanie siebie i przyszłości, – ukazanie miłości do przyrody jako źródła fascynacji, logiki i piękna. Właśnie ta miłość, piękno natury i otaczającego nas świata, w Dolinie Skrzatów wyrażona jest poprzez permakulturę – niby drobną, lecz znaczącą gałąź ekologii, złożoną z trzech prostych zasad: troszczenia się o Ziemię, naszą zieloną planetę, o ludzi, jej mieszkańców, oraz dzielenia się nadmiarem, czy to jedzenia, miejsca spoczynku, czy innych niezbędnych do życia środków. Skrzaty pokazują zwiedzającym sztukę wprowadzenia permakulturowego motta w życie codzienne i czerpania z tego radości i korzyści. Zajęcia są organizowane w formie dynamicznej, żywej opowieści, opartej o scenografię z życia Skrzatów, do której wtrącane są zagadki, pytania. Opowieść uatrakcyjniona jest warsztatami tworzenia starosłowiańskich lal – motanek, nauką poprzez zabawę, oglądanie modeli i żywych eksponatów, a przystosowana do wieku i możliwości odbiorców, pozwala na szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy. Uznane przez nauczycieli i dyrektorów doświadczenie, autorskie pomoce naukowe, pomagają zainteresować przekazywanymi treściami każdego: od lat 4 do 99+!

Stowarzyszenie Dolina Skrzatów

Chociszew 42c, 95-045 Parzęczew

telefon: Skrzatolog 796 725 796

rezerwacje 503 123 436

e-mail: dolinaskrzatow@gmail.com

http://www.dolinaskrzatow.pl/#