Noclegi w Zagrodzie Młynarskiej | Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej TERMY UNIEJÓW Spółka z o.o.

Zagroda Młynarska w Uniejowie to zespół muzealno-noclegowy z 5 zabytkowymi obiektami przeniesionymi z terenu województwa łódzkiego. Są to: dwór z miejscowości Nagórki, dwa wiatraki – koźlaki z Chorzepina i ze Zbylczyc, budynek inwentarski z Uniejowa oraz chałupa ze Skotnik. Ponadto, na terenie kompleksu wzniesiona została wierna kopia stodoły z Besiekier.

Świadczone usługi charakteryzuje wysoka jakość. Cechy tj. dbałość o szczegóły oraz życzliwa obsługa stanowią jej znak rozpoznawczy. Ponadto zadbano, by oferta kierowana do klientów była dla nich wyjątkowo atrakcyjna.

W dworze urządzone zostały pokoje noclegowe. Także w wiatraku z Chorzepina istnieje możliwość noclegu w niezwykle oryginalnej scenerii zabytkowych urządzeń napędowych młyna. Z kolei wiatrak ze Zbylczyc jest żywym muzeum młynarstwa, w którym można obserwować, a pod okiem kustosza także uczestniczyć w procesie produkcji mąki żytniej. W chałupie ze Skotnik znajduje się piec do wypieku chleba. Wytwarzany według tradycyjnej receptury oferowany jest naszym gościom w przystępnej cenie.

Z kolei Stodoła to miejsce, gdzie odbywają się zajęcia z wypieku podpłomyków. Mieści się w niej ekspozycja zabytkowych pojazdów konnych oraz bogata kolekcja dawnych narzędzi stolarskich i ciesielskich. Budynek inwentarski pełni funkcję stajni. Okoliczne malownicze tereny i piękna nadwarciańska przyroda stwarzają znakomite warunki dla rekreacji konnej.

W trakcie trwania pobytu w obiekcie goście mogą przenieść się myślami do okresu dzieciństwa i poczuć jak podczas odwiedzin babci. Otwartość, gościnność, odgłosy natury, to tylko niektóre z cech opisujących Zagrodę Młynarską. Unikalna atmosfera i klimat to to, czego można doświadczyć, spędzając w niej wieczór.

ul. Polna 37, Uniejów
48 505 785 280